Jesteś tutaj: Start Europejski Dzień Języków 2017

Europejski Dzień Języków 2017

Share

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”
F. Smith

 

Zgodnie z tym mottem nauczyciele języków obcych codziennie kładą w naszej szkole nacisk na sumienną naukę j. angielskiego i niemieckiego. Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków obchodzone oczywiście wspólnie  z ZSP w Sierakowicach były wyjątkowe - zapoznały nas z mową ojczystą mieszkańców Ukrainy, Malezji, Włoch, Francji czy Litwy. Dlaczego? W minionych latach uczniowie ZSP podczas wielu projektów zagranicznych i warsztatów AIESEC mieli kontakt ze swoimi rówieśnikami z tych właśnie państw. Postanowili przypomnieć o zawartych przyjaźniach i przeżytych przygodach. Przy okazji udało nam się przetestować wiedzę nauczycieli dotyczącą podstawowych zwrotów w szlifowanych przez nich językach. Wyszło na jaw, którzy z nich potrafią nauczyć się na kartkówkę pięć minut przed dzwonkiem! Było dużo emocji, śmiechu, rywalizacji ;)

Następnego dnia, czyli 27 września dla części uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Sierakowicach zabawa miała swój dalszy ciąg. Daria i Adam wraz z uczniami I klasy LO pojechali do Somonina na warsztaty językowe, odbywające się w tamtejszej szkole ponadgimnazjalnej. Wzięli udział w dwóch lekcjach otwartych z języka niemieckiego i angielskiego, na których stosowano stymulujące i interaktywne metody pracy z uczniem. Możliwość obserwacji takich zajęć znacznie wzbogaciła także warsztat pracy ich opiekuna, p. Eweliny Telega.

Pamiętajcie, że języki obce liczą się 365 dni w roku, więc warto je ćwiczyć przy każdej nadarzającej się okazji!

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Europejski Dzień Języków 2017