Jesteś tutaj: Start Poznajmy się jeszcze lepiej, czyli Otrzęsiny 2017

Poznajmy się jeszcze lepiej, czyli Otrzęsiny 2017

Share

Na początku października odbyła się zabawa integracyjna dla uczniów klas pierwszych, zwana Otrzęsinami. Tradycyjnie - jak co roku,  Branżowa Szkoła I stopnia w Sierakowicach wzięła udział w imprezie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, przez co integracja była zarówno międzyklasowa, jak i międzyszkolna.

Na wstępie  każdą z klas poproszono o autoprezentację. To zadanie sprzyjało integracji uczniów. Uczniowie w różny sposób pokazali mocne strony swojej klasy. Liczne rozgrywki i zadania przyniosły wiele zabawy i śmiechu.

W kolejnej części Otrzęsin uczniowie zawalczyli o przyjęcie do społeczności szkolnej.  Pierwszą konkurencją, w której wzięli udział był quiz wiedzy o szkole. Po nim reprezentanci klas musieli pokonać tor przeszkód – jedna osoba z zawiązanymi oczyma musiała pokonać krętą trasę, pozbierać leżące na niej woreczki z grochem i przejść przez szarfę. Druga – prowadziła ją od startu do mety, wydając polecenia. Liczył się czas pokonania toru. Kolejną konkurencją, budzącą wielkie emocje wszystkich uczestników i widzów, był bieg sztafetowy w workach. Po nim całe klasy zostały poproszone o wymyślenie i zaprezentowanie hasła promującego szkołę, odwołującego się do jej mocnych, charakterystycznych cech. Ostatnim zadaniem były „żabie skoki” –  w tej eliminacji sześcioosobowe drużyny starały się osiągnąć jak największą łączną odległość  w skokach poszczególnych  uczestników drużyny.

Otrzęsiny zakończył  „taneczny pociąg”. Uczniowie prowadzeni przez wodzireja, zatańczyli na płycie boiska kankana, makarenę, lambadę i kaczuszki. Po nim prowadząca zaproponowała jeszcze naukę nowego tanecznego układu.

Wszystkie klasy pierwsze wzorowo wypełniły swoje zadania. Z pewnością było dużo śmiechu i przede wszystkim zabawy. Cała impreza bardzo się udała. Wierzymy, że właśnie w takich doskonałych nastrojach przejdziemy przez ten rok szkolny.

Aleksandra Labuda - pedagog szkolny

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Poznajmy się jeszcze lepiej, czyli Otrzęsiny 2017