Jesteś tutaj: Start Delegacja naszych uczniów na XV Światowym Zjeździe Sybiraków w Szymbarku

Delegacja naszych uczniów na XV Światowym Zjeździe Sybiraków w Szymbarku

Share

Po raz piętnasty w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się Światowy Zjazd Sybiraków. W tym ważnym wydarzeniu patriotycznym wzięła także udział młodzież z naszej szkoły. Uczniowie klasy II B Aleksandra Garska oraz Michał Sikora wraz z pocztem sztandarowym i harcerzami godnie reprezentowali młode pokolenie.

 

Wyjazd był doskonałą okazją do poznania losu tysięcy Polaków zesłanych na Syberię. Na początku uroczystości, w czasie mszy świętej, odczytano Apel Poległych, a następnie oddano salwy honorowe. Po nabożeństwie delegacje złożyły wiązanki kwiatów w miejscu pamięci. Z roku na rok na uroczystości przybywa coraz mniej Sybiraków i kombatantów, tym bardziej powinniśmy utrwalać pamięć o tych tragicznych wydarzeniach z najnowszej historii w pamięci młodego pokolenia.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, po którym mieliśmy okazję zwiedzania Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tym bardziej młodzież jest wdzięczna Dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie jej uczestnictwa w tej ważnej lekcji patriotyzmu.

Opiekun grupy- Łukasz Reiter

imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Delegacja naszych uczniów na XV Światowym Zjeździe Sybiraków w Szymbarku