Jesteś tutaj: Start Rekreacja i patriotyzm na wycieczce klasy II b

Rekreacja i patriotyzm na wycieczce klasy II b

Share

W myśl zasady - "w zdrowym ciele zdrowy duch",  jako wychowawca postanowiłem zorganizować wyjazd klasowy, którego program łączyłby w sobie rekreację i patriotyzm - dwie pozytywne wartości. Stąd 18 września 2018 r. roku uczniowie klasy II b pod opieką pani dyrektor Krystyny Formela oraz wychowawcy Łukasza Reiter udali się autokarem do Redy.

 

Pierwszym punktem wycieczki  był Aquapark Reda. W ciągu trzech godzin pobytu uczniowie skorzystali ze wszystkich atrakcji pozostających w ofercie parku. Największe wrażenie wywarło na nas pływanie z rekinami. A zjazd szybką zjeżdżalnią i pobyt w oszklonym tunelu w środku rajskiego akwarium na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wizyta w Aquaparku Reda to przede wszystkim frajda z zabawy na zjeżdżalniach, czy w ogromnym basenie z falą. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie.

Drugim punktem wycieczki było kino w Centrum Handlowym Riwiera w Gdyni, gdzie wzięliśmy udział w projekcji filmu "Dywizjon 303". Obraz ten opowiada prawdziwą historię polskich asów przestworzy, a został nakręcony na kanwie bestsellerowej powieści Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem. Polscy lotnicy, którzy po klęsce kampanii wrześniowej dotarli do Wielkiej Brytanii, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, przeszli do legendy. W Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii (Royal Air Force 9) stworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303. Nie miał on sobie równych w czasie Bitwy o Anglię we wrześniu 1940 roku i przypisuje się mu 126 pewnych zestrzeleń niemieckich samolotów. Doskonała gra aktorska Piotra Adamczyka i Macieja Zakościelnego oraz zapierające dech w piersiach sceny batalistyczne były dodatkowym atutem filmu. Warto uświadamiać młodemu pokoleniu, przed jakimi trudnymi wyborami życiowymi stawali młodzi Polacy w burzliwych czasach II wojny światowej.

Opiekun grupy

Łukasz Reiter

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Rekreacja i patriotyzm na wycieczce klasy II b