Jesteś tutaj: Start Wybieraj mądrze!

Wybieraj mądrze!

Share

17 października w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w ramach projektu „Wybieraj mądrze”. Zajęcia poprowadziła Pani Julia Reszka z PUP w Kartuzach. Temat zajęć brzmiał: „Bilans zasobów w planowaniu kariery zawodowej.” Prelegentka poruszyła zagadnienia, które wkrótce będą bardzo przydatne młodzieży, stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

 

Nie tylko na zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego, odbywających się w szkole, ale między innymi dzięki tego typu spotkaniom uczniowie uzyskują podstawowe  informacje o rynku pracy. Zdobywają także wiedzę, dotyczącą wymagań stawianych kandydatom na dane stanowisko pracy oraz wskazówki, ułatwiające odkrywanie swoich mocnych stron i talentów.

Myślę, że zajęcia z ekspertami z dziedziny doradztwa zawodowego są bardzo przydatne i motywują młodzież do dalszego rozwoju oraz pracy nad sobą.

 

Justyna Chrapkowska

imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Wybieraj mądrze!