Jesteś tutaj: Start Wycieczka uczniów klas pierwszych do Mirachowa

Wycieczka uczniów klas pierwszych do Mirachowa

Share

W piękny, słoneczny piątek 14 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się autokarem na wycieczkę do Mirachowa. Celem wyjazdu była trasa turystyczna, poświęcona miejscom pamięci, związanym z walką partyzancką w czasie II wojny światowej. Dodatkowym walorem przedsięwzięcia była integracja zespołów klasowych.

 

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie odtworzonego bunkru „Ptasia Wola”. To  tam we wrześniu 1943 roku po nierównej i bohaterskiej walce z hitlerowcami zginęli partyzanci TOW „Gryf Pomorski”. Kolejną atrakcję wyprawy stanowił punkt widokowy zwany Szczeliną Lechicką – popularny cel wędrówek turystów, odkrywających piękno Kaszub.

W czasie odpoczynku na leśnym parkingu, niedaleko leśniczówki, rozpaliliśmy ognisko. Miłe chwile wytchnienia wzbogaciliśmy o elementy wspólnej rywalizacji w rzucie kaloszem na odległość oraz przeciąganiu liną.

Wszyscy uczestnicy wyprawy szczęśliwi i trochę zmęczeni wrócili popołudniu do Sierakowic.

                                                                    Organizatorzy

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Wycieczka uczniów klas pierwszych do Mirachowa