Jesteś tutaj: Start Reanimacja Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Sierakowicach

Reanimacja Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Sierakowicach

Share

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobieli i z inicjatywy nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Pana Łukasza Reiter 26 kwietnia 2019 r. odbyły się na terenie naszej szkoły Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Do zmagań przystąpiły trzy pięcioosobowe drużyny, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu kartuskiego. Do organizacji mistrzostw włączyli się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach. Strażacy pełnili rolę sędziów na poszczególnych stacjach zorganizowanych w formie pozoracji.

 

Wśród zadań konkursowych znalazł się test teoretyczny, dotyczący zagadnień pierwszej pomocy oraz historii PCK. Jednak w opinii uczestników najciekawsze okazały się trzy stacje praktycznej pierwszej pomocy. W szkolnej kotłowni przygotowano stację - wypadek masowy na placu budowy. W tym przypadku zawodnicy musieli wykonać reanimację za pomocą AED. Na utwardzonym boisku przedstawiono wypadek drogowy z potrąceniem rowerzystki. Natomiast na placu przed szkołą przy pracach ogrodowych doszło do amputacji urazowej.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży pozoracje wyglądały bardzo realistycznie. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek. Po podliczeniu punktów Komisja sędziowska wytypowała zwycięzców zawodów. Triumfatorami zostali członkowie drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach. Bardzo dobry wynik i drugie miejsce uzyskała drużyna Koła Pierwszej Pomocy z Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach. Trzecią lokatę zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

Uczniowie podziękowali strażakom za ich profesjonalizm i bezinteresowną pomoc. Młodzież wręczyła pożarnikom pamiątkowe podziękowania i upominki. Dyrektor naszej szkoły Pani Krystyna Formela wręczyła nagrody i dyplomy najlepszym drużynom. Nagrodami w konkursie były zestawy bezpieczeństwa – apteczki pierwszej pomocy, kamizelki odblaskowe oraz zapas odblasków. Zwycięska drużyna uzyskała prawo reprezentowania powiatu na szczeblu wojewódzkim w Sopocie. Na zakończenie pragniemy raz jeszcze podziękować władzom gminy, strażakom oraz dyrekcji szkoły za pomoc finansową i merytoryczną w organizacji tak ważnej imprezy promującej bezpieczeństwo.

 

Łukasz Reiter - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Reanimacja Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Sierakowicach