Jesteś tutaj: Start Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Share

Drugiego września społeczność Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach uroczyście obchodziła rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Gospodarzem uroczystości była dyrektor BS I st. - pani Krystyna Formela. W akademii udział wzięli: dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – pan Grzegorz Machola, wicedyrektor ZSP – pan Artur Hewelt oraz kierownik szkolenia praktycznego BS I st. – pani Elżbieta Szczypior-Ros i kierownik szkolenia praktycznego ZSP – pani Katarzyna Cyman. Doniosłości spotkaniu dodała obecność wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich uczniów szkoły.

 

Apel poprowadzili przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Agata Domaros i Kacper Dułak z klasy  II a. Tradycyjnie uczczono minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej. W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę ataku Niemiec na Polskę. W związku z tym jeszcze przed uroczystością delegacja uczniów z obu szkół udała się pod pomnik upamiętniający śmierć 243 ofiar wojny z gminy Sierakowice w celu złożenia symbolicznej wiązanki kwiatów.

Dyrektor BS I st. - pani Krystyna Formela przywitała wszystkich zebranych i życzyła im wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych zadań w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Szczególnie wyróżniła licznych uczniów klas pierwszych oraz nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w szkole. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na wyjątkowe warunki pracy w tym roku szkolnym, będące konsekwencją trwającej reformy szkolnictwa.

Charakter wydarzenia oraz związana z nim atmosfera  wpłynęły na niecodzienny porządek tego dnia. Tradycyjnie przed apelem uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział we mszy świętej  w kościele pod wezwaniem św. Marcina w Sierakowicach. Zaś po uroczystej inauguracji uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w salach lekcyjnych.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii na naszej stronie internetowej. Widać na nich uśmiechnięte twarze, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Oby uśmiech ten gościł na naszych twarzach przez cały rok szkolny! Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów. Powodzenia! Samych szóstek i piątek! 

Renata Brzezińska-Wróblewska

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Inauguracja roku szkolnego 2019/2020