Jesteś tutaj: Start Nasze Westerplatte

Nasze Westerplatte

Share

„Każdy z was, młodzi przyjaciele,

Znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.

Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić.

Jakiś porządek praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.

Obronić - dla siebie i dla innych.”

Te słowa Jana Pawła II stały się myślą przewodnią wyjazdu 34 uczniów z klas II a i II b, który odbył się 24 września 2019 r. Westerplatte powitało nas pięknym porannym słońcem i podniosłą atmosferą. Poczuliśmy doniosłość historyczną tego miejsca, a dzięki zagadkom Julii Domaszk i Agaty Domaros poznaliśmy też kilka ciekawych faktów związanych z obroną wybrzeża. Dziewczyny spisały się na medal!

Kolejnym, równie ważnym punktem naszego pobytu w Gdańsku było kino. Wprawdzie młodzież gustuje głównie w sensacjach, komediach i romansach, jednak nasz wybór padł na dwa znakomite polskie filmy historyczne: „Piłsudski” i „Legiony”. Oba dzieła zaprezentowane na srebrnym ekranie można uznać za wyjątkowo udane, zarówno pod względem gry aktorskiej jak i  montażu zdjęć. Filmy znakomicie oddały istotę i charakter walki o niepodległość naszego kraju.

Co nas czeka po powrocie z wycieczki? Grupa oglądająca „Legiony” obejrzy „Piłsudskiego”. Uczniowie, którzy widzieli „Piłsudskiego”, wrócą do kina na „Legiony”. Nie ma innej rady! A opiekunki: pani dyrektor Krystyna Formela, pani kierownik szkolenia praktycznego Elżbieta Szczypior-Ros oraz pani Ewelina Telega, długo jeszcze nie będą mogły wyjść z podziwu nad dojrzałością i nienagannym zachowaniem wszystkich uczestników wyjazdu.

To była czysta przyjemność i wyśmienita lekcja historii!

Ewelina Telega

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start Nasze Westerplatte