Palący e–problem - prelekcja rodziców.

Share

Dnia 18 stycznia 2018r. w ramach pedagogizacji rodziców odbyło się w naszej szkole spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych.

Pedagog szkolny pani mgr Aleksandra Labuda przedstawiła rodzicom prezentację pt. „Palący e-problem” Głównym założeniem spotkania było uświadomienie rodzicom zagrożeń wynikających z palenia e-papierosów przez młodzież.

Po elektroniczne papierosy zaczynają sięgać nastolatki, traktując je jako element mody czy młodzieżowego lansu. Zdarza się, że popisują się w ten sposób nawet w szkołach. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że dla sporej części z nich jest to pierwszy papieros.

Podczas spotkania z rodzicami pedagog zwróciła szczególną uwagę na fakt, że ludzie młodzi paląc e-papierosy są zupełnie nieświadomi tego, że to dalej jest papieros i jest on niedozwolony niepełnoletnim tak samo jak np. alkohol. Przedstawiając badania polskich naukowców wyjaśniła, że wszyscy lekarze twierdzą, że papierosy, elektroniczne, czy tradycyjne, szkodzą zdrowiu. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nie ma zdrowych papierosów!
E-papieros zawiera nikotynę, która w każdej postaci może prowadzić do uzależnienia !

Podczas prezentacji pedagog zwróciła uwagę, też na inne zagrożenia idące za
e-papierosem. Uczuliła rodziców, że elektroniczny zamiennik ma w sobie płynną nikotynę, która jest szalenie niebezpieczna w kontakcie ze skórą czy przełykiem. A spożyta w niewielkiej ilości może nawet uśmiercić. Ponadto przedstawiła historię osób, które straciły kontrolę podczas palenia i z powodu komplikacji wywołanych nadużywaniem e-papierosa trafiły do szpitala, które zostały oszpecone gdy urządzenie niespodziewanie eksplodowało, oraz historię tych którym
e-papieros wybuchł  kieszeni lub torebce.

W naszej szkole obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia papierosów elektronicznych. Pedagog  przedstawiła rodzicom procedury w sytuacji takiego zdarzenia.              

Rodzice byli bardzo zainteresowani tematyką spotkania i z uwagą wysłuchali wskazówek pedagoga.  Dzięki współpracy rodziców ze szkołą na pewno uda nam się zwalczyć ten
e-problem.

Dziękuję Państwu za uwagę – Aleksandra Labuda

imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37