Zagrożenia w Internecie – mini wykład dla rodziców

Share

W dzisiejszych czasach z Internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce, aż 98% nastolatków. Większość z nich zagląda do sieci codziennie lub prawie codziennie. A tymczasem 41,4% deklaruje, że nikt nie był  ich przewodnikiem, wszystkiego nauczyli się sami. Badania wskazują też, iż rodzice za mało interesują się tym co robią dzieci w Internecie.

Aby zwrócić uwagę rodziców na zagrożenia, z jakimi ich dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie w dniu 21 maja 2015r. pedagog szkolny przedstawiła rodzicom krótki wykład z tego zagadnienia. Na spotkaniu zostały poruszone takie tematy jak: zagrożenia ze strony sieci internetowej i komórkowej, szkodliwe i nielegalne treści, wyłudzanie danych, czym jest cyberprzemoc, seksting i wiele innych. Podczas wykładu rodzice mogli odpowiedzieć sobie na pytanie czy powinni kontrolować  nastoletnie dzieci w sieci…

Pedagog szkolny udzieliła kilku ważnych wskazówek, ale podkreśliła że najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Nie ma lepszej ochrony niż mądry, troskliwy rodzic i jego opieka. Żadne rozwiązanie techniczne nigdy nie zastąpią dobrego kontaktu rodzica z dzieckiem.

Pedagog szkolny
Aleksandra Labuda

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37