Jesteś tutaj: Start
item column

Integracyjna wycieczka uczniów klas pierwszych do Załakowa

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia z klas I a i I b wraz z wychowawczyniami – paniami Aleksandrą Labudą i Justyną Chrapkowską wybrali się 12 września 2019 r. na pieszą wycieczkę do Załakowa. W ośrodku wczasowym „Na Gwizdówce” towarzyszył nam również nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - pan Łukasz Reiter.

Czytaj więcej...


Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Drugiego września społeczność Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach uroczyście obchodziła rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Gospodarzem uroczystości była dyrektor BS I st. - pani Krystyna Formela. W akademii udział wzięli: dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – pan Grzegorz Machola, wicedyrektor ZSP – pan Artur Hewelt oraz kierownik szkolenia praktycznego BS I st. – pani Elżbieta Szczypior-Ros i kierownik szkolenia praktycznego ZSP – pani Katarzyna Cyman. Doniosłości spotkaniu dodała obecność wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich uczniów szkoły.

Czytaj więcej...


Minął kolejny rok szkolny

W środę 19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sierakowicach. Na okolicznościowy apel, oprócz uczniów i nauczycieli, przybyli również rodzice i dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pan Jacek Mazur.

Czytaj więcej...


Wycieczka uczniów klas pierwszych do Mirachowa

W piękny, słoneczny piątek 14 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się autokarem na wycieczkę do Mirachowa. Celem wyjazdu była trasa turystyczna, poświęcona miejscom pamięci, związanym z walką partyzancką w czasie II wojny światowej. Dodatkowym walorem przedsięwzięcia była integracja zespołów klasowych.

Czytaj więcej...


Reanimacja Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Sierakowicach

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobieli i z inicjatywy nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Pana Łukasza Reiter 26 kwietnia 2019 r. odbyły się na terenie naszej szkoły Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Do zmagań przystąpiły trzy pięcioosobowe drużyny, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu kartuskiego. Do organizacji mistrzostw włączyli się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach. Strażacy pełnili rolę sędziów na poszczególnych stacjach zorganizowanych w formie pozoracji.

Czytaj więcej...


Szkolna debata na temat budowania dobrych relacji

Wulgarne napisy na murach budynków, agresja słowna w Internecie i wypowiedzi części osób publicznych są przykładami mowy nienawiści, która może nawoływać do wzajemnej  wrogości. Nasz język niekiedy rani i może niszczyć relacje. Dlatego w ramach Dnia Profilaktyki spotkaliśmy się z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego BS I st., aby wspólnie debatować na temat budowania dobrych relacji w naszej szkole. 

Czytaj więcej...

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: (58) 687-00-37
Jesteś tutaj: Start